Murata Electronics North America LQW18AN27NG
LQW18AN27NG picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN27NG
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW18AN27NG.pdf
Availability of LQW18AN27NG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW18AN27NG Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN27NG
Internal Part NumberEIS-LQW18AN27NG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW18AN27NG today.
SeriesLQW18A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW18AN27NG
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW18, LQW18AN27NG Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN27NG Details Description
Related parts for LQW18AN27NG
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
IC DEBOUNCER SWITCH OCTAL 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD datasheet.pdf
CONN FFC FPC 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf