Murata Electronics North America LQW18AN39NG80D
LQW18AN39NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN39NG80D
Brief Description
FIXED IND 39NH 1A 160 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN39NG80D.pdf
Availability of LQW18AN39NG80D
QUANTITY
LQW18AN39NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN39NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN39NG80D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN39NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN39NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN39NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN39NG80D
COVER RCWAY TC130 MD GY 6' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE ADAPTER datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .375 datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 10 V datasheet.pdf