Murata Electronics North America LQW18AN39NJ00D
LQW18AN39NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN39NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39NH 400MA 260 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN39NJ00D.pdf
Availability of LQW18AN39NJ00D
QUANTITY
LQW18AN39NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN39NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN39NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN39NJ00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN39NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN39NJ00D Details Description
Related parts for LQW18AN39NJ00D
IC TRANSCEIVER CAN HS 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 324 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 50' NM UHFM datasheet.pdf
RJI CAB 1X IP20ANG270 22/1 2 datasheet.pdf
IC FLASH MEM 32MB QSPI 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf