Murata Electronics North America LQW18AN39NJ00D
LQW18AN39NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN39NJ00D
Brief Description
FIXED IND 39NH 400MA 260 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN39NJ00D.pdf
Availability of LQW18AN39NJ00D
QUANTITY
LQW18AN39NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN39NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN39NJ00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN39NJ00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN39NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN39NJ00D Details Description
Related parts for LQW18AN39NJ00D
IC PWR DIST SWITCH DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC SER DES 24BIT ULP 42-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.549 OHM 1% 20W datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL PCB datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
ATTENUATOR 2.5 DB DC 18GHZ datasheet.pdf