Murata Electronics North America LQW18AN51NG00D
LQW18AN51NG00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN51NG00D
Brief Description
FIXED IND 51NH 370MA 330 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN51NG00D.pdf
Availability of LQW18AN51NG00D
QUANTITY
LQW18AN51NG00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN51NG00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN51NG00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance51nH
Tolerance±2%
Current Rating370mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)330 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN51NG00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN51NG00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN51NG00D Details Description
Related parts for LQW18AN51NG00D
VARISTOR 558V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL 15.75"L X 11.81"W datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 3C SHLD 600V datasheet.pdf