Murata Electronics North America LQW18AN51NJ80D
LQW18AN51NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN51NJ80D
Brief Description
FIXED IND 51NH 830MA 230 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN51NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN51NJ80D
QUANTITY
LQW18AN51NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN51NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN51NJ80D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance51nH
Tolerance±5%
Current Rating830mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN51NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN51NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN51NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN51NJ80D
IC MICROMAN 3.3V HI ACT 20%8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 50V T/H datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 11POS .35M datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMCJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf