Murata Electronics North America LQW18AN78NJ80D
LQW18AN78NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN78NJ80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 78NH 590MA 410 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN78NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN78NJ80D
QUANTITY
LQW18AN78NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN78NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN78NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance78nH
Tolerance±5%
Current Rating590mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant2.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN78NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN78NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN78NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN78NJ80D
RES ADJ .20 OHM 300W 10% datasheet.pdf
RFID 120MM CYL TRANSP R/W 80BIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
PATHWAY 18 WX10' L ELECTRO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
GASKET SILICONE RUBBER datasheet.pdf
CAP CER 10PF 10V NP0 0603 datasheet.pdf