Murata Electronics North America LQW18AN8N2D00D
LQW18AN8N2D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN8N2D00D
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 650MA 110 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN8N2D00D.pdf
Availability of LQW18AN8N2D00D
QUANTITY
LQW18AN8N2D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN8N2D00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN8N2D00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.2nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN8N2D00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN8N2D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN8N2D00D Details Description
Related parts for LQW18AN8N2D00D
TRANSDUCER 0.5-4.5VDC 50PSI datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6SOIC datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
2 X 36 YD BXD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf