Murata Electronics North America LQW18AN8N7C00D
LQW18AN8N7C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN8N7C00D
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 650MA 110 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN8N7C00D.pdf
Availability of LQW18AN8N7C00D
QUANTITY
LQW18AN8N7C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN8N7C00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN8N7C00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance8.7nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN8N7C00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN8N7C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN8N7C00D Details Description
Related parts for LQW18AN8N7C00D
CONN HEADER 12PS R/A DL .163 TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 15A DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 4PORT 56VQFN datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM TIN PLT BRAID datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
GSM ANTENNA ANTH7100A0200AI1 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HDI SMPR.080SPCL.250SPCL/LP/ BEN datasheet.pdf
CAP FILM 3.9 NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf