Murata Electronics North America LQW18AN9N1D00D
LQW18AN9N1D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN9N1D00D
Brief Description
FIXED IND 9.1NH 650MA 110 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN9N1D00D.pdf
Availability of LQW18AN9N1D00D
QUANTITY
LQW18AN9N1D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN9N1D00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN9N1D00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance9.1nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN9N1D00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN9N1D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN9N1D00D Details Description
Related parts for LQW18AN9N1D00D
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
MODULE 9C 16MB SDRAM 4MB FLASH datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 5SON datasheet.pdf
PHOTOCOUPLER OPEN HS OUT 5-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MICRO 37C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf