Murata Electronics North America LQW18ANR11G80D
LQW18ANR11G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18ANR11G80D
Brief Description
FIXED IND 110NH 450MA 700 MOHM
Datasheet Download
LQW18ANR11G80D.pdf
Availability of LQW18ANR11G80D
QUANTITY
LQW18ANR11G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18ANR11G80D
Internal Part NumberEIS-LQW18ANR11G80D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance110nH
Tolerance±2%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.73GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18ANR11G80D
Related LinksLQW18AN, LQW18ANR11G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18ANR11G80D Details Description
Related parts for LQW18ANR11G80D
IC REG LDO 1.8V/3.3V 10MLF datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 1.64A 155 MOHM datasheet.pdf
TOOL CRIMP MS3191-A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf