Murata Electronics North America LQW18ANR15G80D
LQW18ANR15G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18ANR15G80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 420MA 870 MOHM
Datasheet Download
LQW18ANR15G80D.pdf
Availability of LQW18ANR15G80D
QUANTITY
LQW18ANR15G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18ANR15G80D
Internal Part NumberEIS-LQW18ANR15G80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance150nH
Tolerance±2%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)870 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.58GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18ANR15G80D
Related LinksLQW18AN, LQW18ANR15G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18ANR15G80D Details Description
Related parts for LQW18ANR15G80D
SW KNOB RND 2-POS SPDT 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf