Murata Electronics North America LQW18ANR21J80D
LQW18ANR21J80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18ANR21J80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 210NH 280MA 1.98 OHM
Datasheet Download
LQW18ANR21J80D.pdf
Availability of LQW18ANR21J80D
QUANTITY
LQW18ANR21J80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18ANR21J80D
Internal Part NumberEIS-LQW18ANR21J80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance210nH
Tolerance±5%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.98 Ohm Max
Q @ Freq27 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.33GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18ANR21J80D
Related LinksLQW18AN, LQW18ANR21J80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18ANR21J80D Details Description
Related parts for LQW18ANR21J80D
IC EEPROM 32KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW MSD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 39POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE BLUE FLEX 6.5" datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf