Murata Electronics North America LQW2BAS8N2J00L
LQW2BAS8N2J00L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BAS8N2J00L
Brief Description
FIXED IND 8.2NH 600MA 120 MOHM
Datasheet Download
LQW2BAS8N2J00L.pdf
Availability of LQW2BAS8N2J00L
QUANTITY
LQW2BAS8N2J00L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BAS8N2J00L
Internal Part NumberEIS-LQW2BAS8N2J00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW2BA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant4.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0806 (2015 Metric)
Size / Dimension0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Height - Seated (Max)0.060" (1.52mm)
Supplier Device Package0805 (2015 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW2BAS8N2J00L
Related LinksLQW2BAS, LQW2BAS8N2J00L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BAS8N2J00L Details Description
Related parts for LQW2BAS8N2J00L
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT PIN datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 4P+24S+3ACP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf