Murata Electronics North America LQW2BHN10NJ11L
LQW2BHN10NJ11L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN10NJ11L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW2BHN10NJ11L.pdf
Availability of LQW2BHN10NJ11L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW2BHN10NJ11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN10NJ11L
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN10NJ11L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW2BHN10NJ11L today.
SeriesLQW2BHN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW2BHN10NJ11L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW2BHN, LQW2BHN10NJ11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN10NJ11L Details Description
Related parts for LQW2BHN10NJ11L
LED 5MM RT ANG HI EFF GRN PC MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 2.7A SOT363 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ACCESSORY KIT FOR JTAGICE3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 165MA 3.45 OHM datasheet.pdf