Murata Electronics North America LQW2BHN18NJ03L+/-5%
LQW2BHN18NJ03L+/-5% picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN18NJ03L+/-5%
Datasheet Download
LQW2BHN18NJ03L+/-5%.pdf
Availability of LQW2BHN18NJ03L+/-5%
QUANTITY
LQW2BHN18NJ03L+/-5% Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN18NJ03L+/-5%
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN18NJ03L+/-5%
Delivery TimeIn stock, ship LQW2BHN18NJ03L+/-5% today.
SeriesLQW2BHN18NJ
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW2BHN18NJ03L+/-5%
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW2BHN18, LQW2BHN18NJ03L+/-5% Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN18NJ03L+/-5% Details Description
Related parts for LQW2BHN18NJ03L+/-5%
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER LINE 1.5MH 18A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 100000PF 060 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf