Murata Electronics North America LQW2BHN22NJ03L
LQW2BHN22NJ03L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN22NJ03L
Brief Description
FIXED IND 22NH 720MA 90 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW2BHN22NJ03L.pdf
Availability of LQW2BHN22NJ03L
QUANTITY
LQW2BHN22NJ03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN22NJ03L
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN22NJ03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW2BHN_03
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.78mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW2BHN22NJ03L
Related LinksLQW2BHN, LQW2BHN22NJ03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN22NJ03L Details Description
Related parts for LQW2BHN22NJ03L
RES SMD 30K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 13BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
TERMINAL PIN .025D X-TRA PLAT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 15PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SPECIAL BLACK UMQ MAT 36X28.25 datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 8.6KW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 0.6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf