Murata Electronics North America LQW2BNR18J03L
LQW2BNR18J03L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BNR18J03L
Datasheet Download
LQW2BNR18J03L.pdf
Availability of LQW2BNR18J03L
QUANTITY
LQW2BNR18J03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BNR18J03L
Internal Part NumberEIS-LQW2BNR18J03L
Delivery TimeIn stock, ship LQW2BNR18J03L today.
SeriesLQW2BNR
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW2BNR18J03L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW2BN, LQW2BNR18J03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BNR18J03L Details Description
Related parts for LQW2BNR18J03L
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 10 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 10POS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 9SRT datasheet.pdf