Murata Electronics North America LQW31HN64NK03L
LQW31HN64NK03L picture photo
Mfg. Part Number
LQW31HN64NK03L
Brief Description
FIXED IND 64NH 290MA 180 MOHM
Datasheet Download
LQW31HN64NK03L.pdf
Availability of LQW31HN64NK03L
QUANTITY
LQW31HN64NK03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW31HN64NK03L
Internal Part NumberEIS-LQW31HN64NK03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW31H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance64nH
Tolerance±10%
Current Rating290mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)180 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 436MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW31HN64NK03L
Related LinksLQW31HN, LQW31HN64NK03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW31HN64NK03L Details Description
Related parts for LQW31HN64NK03L
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 26POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 13POS GOLD PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SRT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.0V SOT89-3 datasheet.pdf
LIGHT BAR 0.4X0.4" HER/YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf