Murata Electronics North America LQY33PN100M02L
LQY33PN100M02L picture photo
Mfg. Part Number
LQY33PN100M02L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 420MA 1 OHM SMD
Datasheet Download
LQY33PN100M02L.pdf
Availability of LQY33PN100M02L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQY33PN100M02L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQY33PN100M02L
Internal Part NumberEIS-LQY33PN100M02L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQY33P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1212 (3030 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package1212
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQY33PN100M02L
Related LinksLQY33PN, LQY33PN100M02L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQY33PN100M02L Details Description
Related parts for LQY33PN100M02L
SIDACTOR BI 140V 400A TO-92 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 6A TO220-5 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
SIDE THRU-B NPN LIGHT-ON ROBOTIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2CELL AAA PC MNT datasheet.pdf
CONN FIBER SC TUNABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf