Murata Electronics North America LQY33PN2R2M02L
LQY33PN2R2M02L picture photo
Mfg. Part Number
LQY33PN2R2M02L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 720MA 360 MOHM
Datasheet Download
LQY33PN2R2M02L.pdf
Availability of LQY33PN2R2M02L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQY33PN2R2M02L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQY33PN2R2M02L
Internal Part NumberEIS-LQY33PN2R2M02L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQY33P
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant270MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1212 (3030 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package1212
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQY33PN2R2M02L
Related LinksLQY33PN, LQY33PN2R2M02L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQY33PN2R2M02L Details Description
Related parts for LQY33PN2R2M02L
IC HEX INVERTER/SCHM TRIG 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 7A 56 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ADAPTER 208-FPBGA 5256 5384 VA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 10W datasheet.pdf