Littelfuse LSRK030.TXID
LSRK030.TXID picture photo
Mfg. Part Number
LSRK030.TXID
Brief Description
FUSE 600V T/D CLASS RK1 30A
Datasheet Download
LSRK030.TXID.pdf
Availability of LSRK030.TXID
QUANTITY
LSRK030.TXID Order Process
Ship out your order
Specifications of LSRK030.TXID
Internal Part NumberEIS-LSRK030.TXID
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated600VAC, 300VDC
Current30A
Package / CaseCartridge, Non-Standard
Size / Dimension0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSRK030.TXID
Related LinksLSRK03, LSRK030.TXID Datasheet, Littelfuse Distributor
LSRK030.TXID Details Description
Related parts for LSRK030.TXID
JUMPER-H1500TR/A3049B/X 8" datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 68MA 37 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 3POS W/SCKT datasheet.pdf
PREWIRED AMANUAL PNP RED IP66 datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf