OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z picture photo
Mfg. Part Number
LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED RED/YLW CLEAR 2SMD R/A
Datasheet Download
LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z.pdf
Availability of LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
Internal Part NumberEIS-LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Oct/2006
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesSIDELED
PackagingTape & Reel (TR)
ColorRed, Yellow
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating98mcd Red, 157mcd Yellow
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2V Red, 2V Yellow
Current - Test20mA Red, 20mA Yellow
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant633nm Red, 587nm Yellow
Wavelength - Peak645nm Red, 591nm Yellow
Features-
Package / Case2-SMD, Boomerang
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension4.00mm L x 3.60mm W
Height (Max)4.20mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z Details Description
Related parts for LSY A676-P2R1-1-0+Q2S1-1-0-20-R33-Z
FLEX CABLE - AFF13G/AF13/AFF13G datasheet.pdf
IC COUNTER 4-BIT BIN RIP 14-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14DHVQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A D2PAK datasheet.pdf
CAP MICA 1500PF 5% 10KV DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 4POS 2M datasheet.pdf