Linear LT1034BIZ-2.5#TR
LT1034BIZ-2.5#TR picture photo
Mfg. Part Number
LT1034BIZ-2.5#TR
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V/7V TO92-3
Datasheet Download
LT1034BIZ-2.5#TR.pdf
Availability of LT1034BIZ-2.5#TR
QUANTITY
LT1034BIZ-2.5#TR Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1034BIZ-2.5#TR
Internal Part NumberEIS-LT1034BIZ-2.5#TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Reference Basics
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt, Dual
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V, 7V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±1.6%
Temperature Coefficient20ppm/°C, -
Noise - 0.1Hz to 10Hz6µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode30µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1034BIZ-2.5#TR
Related LinksLT1034BI, LT1034BIZ-2.5#TR Datasheet, Linear Distributor
LT1034BIZ-2.5#TR Details Description
Related parts for LT1034BIZ-2.5#TR
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 600V 29A 80W TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
LED IND LIGHT 6V RED datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 200V C0G 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf