Linear LT1634CCZ-2.5#PBF
LT1634CCZ-2.5#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1634CCZ-2.5#PBF
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Datasheet Download
LT1634CCZ-2.5#PBF.pdf
Availability of LT1634CCZ-2.5#PBF
QUANTITY
LT1634CCZ-2.5#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1634CCZ-2.5#PBF
Internal Part NumberEIS-LT1634CCZ-2.5#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Reference Basics
Standard Package100
Series-
PackagingBulk
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output50mA
Tolerance±0.2%
Temperature Coefficient25ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz15µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode8µA
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1634CCZ-2.5#PBF
Related LinksLT1634CC, LT1634CCZ-2.5#PBF Datasheet, Linear Distributor
LT1634CCZ-2.5#PBF Details Description
Related parts for LT1634CCZ-2.5#PBF
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE 10A 700V HS FERRULE datasheet.pdf
RES 62.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
.5MM JMPR LGT 152 TYPE A 14POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPST-NC LNG HNG L datasheet.pdf