Linear LT1819CMS8#TRPBF
LT1819CMS8#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1819CMS8#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP
Datasheet Download
LT1819CMS8#TRPBF.pdf
Availability of LT1819CMS8#TRPBF
QUANTITY
LT1819CMS8#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1819CMS8#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT1819CMS8#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeVoltage Feedback
Number of Circuits2
Output Type-
Slew Rate2500 V/µs
Gain Bandwidth Product400MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias2µA
Voltage - Input Offset200µV
Current - Supply9mA
Current - Output / Channel70mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1819CMS8#TRPBF
Related LinksLT1819CM, LT1819CMS8#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT1819CMS8#TRPBF Details Description
Related parts for LT1819CMS8#TRPBF
RES 0.005 OHM 2W 3% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
FUSE INDUST 125A 400V CLASS AM datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
4 POS EP 2.5 HDR, GLOW WIRE datasheet.pdf