Linear LT1999IMS8-10F#TRPBF
LT1999IMS8-10F#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1999IMS8-10F#TRPBF
Datasheet Download
LT1999IMS8-10F#TRPBF.pdf
Availability of LT1999IMS8-10F#TRPBF
QUANTITY
LT1999IMS8-10F#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1999IMS8-10F#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT1999IMS8-10F#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate3 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth2MHz
Current - Input Bias137.5µA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply5.8mA
Current - Output / Channel40mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1999IMS8-10F#TRPBF
Related LinksLT1999IMS8, LT1999IMS8-10F#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT1999IMS8-10F#TRPBF Details Description
Related parts for LT1999IMS8-10F#TRPBF
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 6A 104-LGA datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 4.63V SOT23A-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf