Linear LT3650EMSE-8.4#TRPBF
LT3650EMSE-8.4#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT3650EMSE-8.4#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Battery Management
Brief Description
IC CHARGER LI-ION 8.4V 2A 12MSOP
Datasheet Download
LT3650EMSE-8.4#TRPBF.pdf
Availability of LT3650EMSE-8.4#TRPBF
QUANTITY
LT3650EMSE-8.4#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT3650EMSE-8.4#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT3650EMSE-8.4#TRPBF
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Battery Management
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionCharge Management
Battery ChemistryLi-Ion, Li-Pol
Voltage - Supply9 V ~ 32 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package12-MSOP-EP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT3650EMSE-8.4#TRPBF
Related LinksLT3650EMSE, LT3650EMSE-8.4#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT3650EMSE-8.4#TRPBF Details Description
Related parts for LT3650EMSE-8.4#TRPBF
JUMPER-H1506TR/A2015S/H1504TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 4.62V SC70-3 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 320 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 5000 UH 25% datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LAIV 0.15MM(.006) GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf