Linear LT3752IFE#TRPBF
LT3752IFE#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT3752IFE#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR PWM CM 38TSSOP
Datasheet Download
LT3752IFE#TRPBF.pdf
Availability of LT3752IFE#TRPBF
QUANTITY
LT3752IFE#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT3752IFE#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT3752IFE#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileActive Clamp Synchronous Forward Controllers
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Frequency - Max530kHz
Duty Cycle76.2%
Voltage - Supply6.5 V ~ 100 V
BuckNo
BoostNo
FlybackNo
InvertingNo
DoublerNo
DividerNo
CukNo
IsolatedYes
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) 31 Leads, Exposed Pad
Supplier Device Package38-TSSOP-EP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT3752IFE#TRPBF
Related LinksLT3752I, LT3752IFE#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT3752IFE#TRPBF Details Description
Related parts for LT3752IFE#TRPBF
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 16MSOP datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CABLE 16 COND FLT GRY .050" 300' datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf
SLIDE,FOR 21POS. datasheet.pdf