Linear LT5400BHMS8E-1#TRPBF
LT5400BHMS8E-1#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT5400BHMS8E-1#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8TSSOP
Datasheet Download
LT5400BHMS8E-1#TRPBF.pdf
Availability of LT5400BHMS8E-1#TRPBF
QUANTITY
LT5400BHMS8E-1#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT5400BHMS8E-1#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT5400BHMS8E-1#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLTC6362 Low Power Differential Amplifier Overview
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesLT5400
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±15%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element800mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package8-MSOP-EP
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT5400BHMS8E-1#TRPBF
Related LinksLT5400BHMS, LT5400BHMS8E-1#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT5400BHMS8E-1#TRPBF Details Description
Related parts for LT5400BHMS8E-1#TRPBF
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.87 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SMPFD datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.770" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 7.5DBI N FML datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf