Linear LT6654AHLS8-2.048#PBF
LT6654AHLS8-2.048#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654AHLS8-2.048#PBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SERIES 2.048V 8CLCC
Datasheet Download
LT6654AHLS8-2.048#PBF.pdf
Availability of LT6654AHLS8-2.048#PBF
QUANTITY
LT6654AHLS8-2.048#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654AHLS8-2.048#PBF
Internal Part NumberEIS-LT6654AHLS8-2.048#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package576
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTube
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.048V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz1ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input2.548 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-CLCC
Supplier Device Package8-CLCC (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654AHLS8-2.048#PBF
Related LinksLT6654AHLS, LT6654AHLS8-2.048#PBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654AHLS8-2.048#PBF Details Description
Related parts for LT6654AHLS8-2.048#PBF
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.2A T/R datasheet.pdf
OSC VCXO 125.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 5W T18 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 128TQF datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf