Linear LT6654AHS6-3.3#TRPBF
LT6654AHS6-3.3#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654AHS6-3.3#TRPBF
Brief Description
IC VREF SERIES 3.3V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654AHS6-3.3#TRPBF.pdf
Availability of LT6654AHS6-3.3#TRPBF
QUANTITY
LT6654AHS6-3.3#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654AHS6-3.3#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654AHS6-3.3#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz1.7ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input3.8 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654AHS6-3.3#TRPBF
Related LinksLT6654AHS6, LT6654AHS6-3.3#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654AHS6-3.3#TRPBF Details Description
Related parts for LT6654AHS6-3.3#TRPBF
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
I/O MOD 32 DIGITAL 32 SOLID ST datasheet.pdf
VARISTOR 16.2V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
SW MINI SPDT HINGE LEVER 250V datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 160VDC datasheet.pdf