Linear LT6654BMPS6-4.096#TRPBF
LT6654BMPS6-4.096#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654BMPS6-4.096#TRPBF
Brief Description
IC VREF SERIES 4.096V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654BMPS6-4.096#TRPBF.pdf
Availability of LT6654BMPS6-4.096#TRPBF
QUANTITY
LT6654BMPS6-4.096#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654BMPS6-4.096#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654BMPS6-4.096#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)4.096V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz2ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input4.596 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)