Linear LTC1542CS8#PBF
LTC1542CS8#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC1542CS8#PBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Special Purpose
Brief Description
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC
Datasheet Download
LTC1542CS8#PBF.pdf
Availability of LTC1542CS8#PBF
QUANTITY
LTC1542CS8#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC1542CS8#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC1542CS8#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Special Purpose
Series-
PackagingTube
TypeAmplifier, Comparator, Reference
ApplicationsGSM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC1542CS8#PBF
Related LinksLTC1542, LTC1542CS8#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC1542CS8#PBF Details Description
Related parts for LTC1542CS8#PBF
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 115V datasheet.pdf
CONN CLIP BRUSH HOLDER 18-22AWG datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA DP-NC 8FLTPK datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A POWER56 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
IC OPTOCOUPLER GATE DRVR SOT23-6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf