Linear LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
LTC1726EMS8-2.5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP
Datasheet Download
LTC1726EMS8-2.5#TRPBF.pdf
Availability of LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
QUANTITY
LTC1726EMS8-2.5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold2.337V, 3.085V, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
Related LinksLTC1726EMS, LTC1726EMS8-2.5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC1726EMS8-2.5#TRPBF Details Description
Related parts for LTC1726EMS8-2.5#TRPBF
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS TIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf