Linear LTC2151CUJ-12#TRPBF
LTC2151CUJ-12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2151CUJ-12#TRPBF
Brief Description
IC ADC 12BIT 210MSPS 40QFN
Datasheet Download
LTC2151CUJ-12#TRPBF.pdf
Availability of LTC2151CUJ-12#TRPBF
QUANTITY
LTC2151CUJ-12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2151CUJ-12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2151CUJ-12#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed ADCs
PCN Design/SpecificationTop Mark QFN (6x6) Package 30/Sep/2013
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Bits12
Sampling Rate (Per Second)210M
Number of Inputs1
Input TypeDifferential
Data InterfaceLVDS - Parallel
ConfigurationS/H-ADC
Ratio - S/H:ADC1:1
Number of A/D Converters1
ArchitecturePipelined
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog1.7 V ~ 1.9 V
Voltage - Supply, Digital1.7 V ~ 1.9 V
Features-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case40-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package40-QFN (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2151CUJ-12#TRPBF
Related LinksLTC2151CU, LTC2151CUJ-12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2151CUJ-12#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2151CUJ-12#TRPBF
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf