Linear LTC2170IUKG-12#PBF
LTC2170IUKG-12#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2170IUKG-12#PBF
Brief Description
IC ADC 12BIT SER/PAR 25M 52-QFN
Datasheet Download
LTC2170IUKG-12#PBF.pdf
Availability of LTC2170IUKG-12#PBF
QUANTITY
LTC2170IUKG-12#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2170IUKG-12#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC2170IUKG-12#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed ADCs
Standard Package45
Series-
PackagingTube
Number of Bits12
Sampling Rate (Per Second)25M
Number of Inputs4
Input TypeDifferential
Data InterfaceLVDS - Serial
ConfigurationS/H-ADC
Ratio - S/H:ADC1:1
Number of A/D Converters4
ArchitecturePipelined
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog1.7 V ~ 1.9 V
Voltage - Supply, Digital1.7 V ~ 1.9 V
FeaturesSimultaneous Sampling
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case52-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package52-QFN (7x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2170IUKG-12#PBF
Related LinksLTC2170IU, LTC2170IUKG-12#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2170IUKG-12#PBF Details Description
Related parts for LTC2170IUKG-12#PBF
SENSOR 100PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC MAPPING ETHERNET 256CSBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 850W datasheet.pdf
FUSE 12A 690V BS88 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR MAGNT MOD 2PORT POE 10/100 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16DIP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 300 OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 18SOIC datasheet.pdf