Linear LTC3200ES6-5#TRPBF
LTC3200ES6-5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC3200ES6-5#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Brief Description
IC REG SWTCHD CAP 5V 0.1A SOT23
Datasheet Download
LTC3200ES6-5#TRPBF.pdf
Availability of LTC3200ES6-5#TRPBF
QUANTITY
LTC3200ES6-5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC3200ES6-5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC3200ES6-5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStep-Up
Output ConfigurationPositive
TopologyCharge Pump
Output TypeFixed
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.7V
Voltage - Input (Max)4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output100mA
Frequency - Switching2MHz
Synchronous RectifierNo
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC3200ES6-5#TRPBF
Related LinksLTC3200ES, LTC3200ES6-5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC3200ES6-5#TRPBF Details Description
Related parts for LTC3200ES6-5#TRPBF
FIXED IND 3.3NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf
COVER CIRCULAR 1.028" ID 1000PCS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 18V datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Solder datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf