TDK Corporation LTF5022T-100M1R3-D
LTF5022T-100M1R3-D picture photo
Mfg. Part Number
LTF5022T-100M1R3-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1.51A 160 MOHM
Datasheet Download
LTF5022T-100M1R3-D.pdf
Availability of LTF5022T-100M1R3-D
QUANTITY
LTF5022T-100M1R3-D Order Process
Ship out your order
Specifications of LTF5022T-100M1R3-D
Internal Part NumberEIS-LTF5022T-100M1R3-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTF-D Series Automotive Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLTF5022T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1.51A
Current - Saturation1.37A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTF5022T-100M1R3-D
Related LinksLTF5022T-, LTF5022T-100M1R3-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
LTF5022T-100M1R3-D Details Description
Related parts for LTF5022T-100M1R3-D
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC MPU M680X0 16MHZ 64QFP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FRAMER OCTAL T1/E1 CSBGA datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 5POS 6MM datasheet.pdf