TDK Corporation LTF5022T-6R8N1R7-D
LTF5022T-6R8N1R7-D picture photo
Mfg. Part Number
LTF5022T-6R8N1R7-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.8A 110 MOHM
Datasheet Download
LTF5022T-6R8N1R7-D.pdf
Availability of LTF5022T-6R8N1R7-D
QUANTITY
LTF5022T-6R8N1R7-D Order Process
Ship out your order
Specifications of LTF5022T-6R8N1R7-D
Internal Part NumberEIS-LTF5022T-6R8N1R7-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTF-D Series Automotive Low-Profile Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLTF5022T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.8A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTF5022T-6R8N1R7-D
Related LinksLTF5022T-, LTF5022T-6R8N1R7-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
LTF5022T-6R8N1R7-D Details Description
Related parts for LTF5022T-6R8N1R7-D
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT UNSEAL 3POS 30V datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X1MM W/ADH datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf