Lite-On, Inc. LTH-306-35
LTH-306-35 picture photo
Mfg. Part Number
LTH-306-35
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Transistor Output
Brief Description
PHOTOINTERRUPTER SWITCH PTR
Datasheet Download
LTH-306-35.pdf
Availability of LTH-306-35
QUANTITY
LTH-306-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTH-306-35
Internal Part NumberEIS-LTH-306-35
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Transistor Output
Series-
PackagingBulk
Sensing Distance-
Sensing Method-
Output Configuration-
Current - DC Forward (If) (Max)-
Current - Collector (Ic) (Max)-
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)-
Response Time-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseModule, Flat Lead, Slot Type
Type-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTH-306-35
Related LinksLTH-3, LTH-306-35 Datasheet, Lite-On, Inc. Distributor
LTH-306-35 Details Description
Related parts for LTH-306-35
CARD MARKER WIRE SOLID LETTER A datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27MH 124MA 3.15 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf