Bivar, Inc. LTM1205GC
LTM1205GC picture photo
Mfg. Part Number
LTM1205GC
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.12" 5MM GRN CLR
Datasheet Download
LTM1205GC.pdf
Availability of LTM1205GC
QUANTITY
LTM1205GC Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM1205GC
Internal Part NumberEIS-LTM1205GC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM1205GC
Related LinksLTM1, LTM1205GC Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM1205GC Details Description
Related parts for LTM1205GC
IC DRVR CLK PECL 3.3V 32LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 120A 2TOWER datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 10 POS datasheet.pdf