Bivar, Inc. LTM1505HC
LTM1505HC picture photo
Mfg. Part Number
LTM1505HC
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.15" 5MM HER CLR
Datasheet Download
LTM1505HC.pdf
Availability of LTM1505HC
QUANTITY
LTM1505HC Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM1505HC
Internal Part NumberEIS-LTM1505HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM1505HC
Related LinksLTM1, LTM1505HC Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM1505HC Details Description
Related parts for LTM1505HC
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 0.13A 250V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 26.5V datasheet.pdf
KEYBOARD 63KEY VANDAL RESIST datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.1A 210 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf