Bivar, Inc. LTM1605HC
LTM1605HC picture photo
Mfg. Part Number
LTM1605HC
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.16" 5MM HER CLR
Datasheet Download
LTM1605HC.pdf
Availability of LTM1605HC
QUANTITY
LTM1605HC Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM1605HC
Internal Part NumberEIS-LTM1605HC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM1605HC
Related LinksLTM1, LTM1605HC Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM1605HC Details Description
Related parts for LTM1605HC
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2000UF 200V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.05A 700 MOHM datasheet.pdf