Bivar, Inc. LTM2503HTL
LTM2503HTL picture photo
Mfg. Part Number
LTM2503HTL
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.25" 3MM HER TINT
Datasheet Download
LTM2503HTL.pdf
Availability of LTM2503HTL
QUANTITY
LTM2503HTL Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM2503HTL
Internal Part NumberEIS-LTM2503HTL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM2503HTL
Related LinksLTM25, LTM2503HTL Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM2503HTL Details Description
Related parts for LTM2503HTL
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH DUAL 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN PLUG MU SIMPLEX 2MM DIA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf