Bivar, Inc. LTM2605GT
LTM2605GT picture photo
Mfg. Part Number
LTM2605GT
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY VERT 0.26" 5MM GRN TINT
Datasheet Download
LTM2605GT.pdf
Availability of LTM2605GT
QUANTITY
LTM2605GT Order Process
Ship out your order
Specifications of LTM2605GT
Internal Part NumberEIS-LTM2605GT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTM2605GT
Related LinksLTM2, LTM2605GT Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LTM2605GT Details Description
Related parts for LTM2605GT
CAP CER 10PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 260MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
AHN RELAY SOCKET datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" YEL NI datasheet.pdf
2.5MM PITCH BATTERY REC. ASSY 8P datasheet.pdf