Rohm Semiconductor LTR10EZPF3300
LTR10EZPF3300 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPF3300
Brief Description
RES SMD 330 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPF3300.pdf
Availability of LTR10EZPF3300
QUANTITY
LTR10EZPF3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPF3300
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPF3300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPF3300
Related LinksLTR10E, LTR10EZPF3300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPF3300 Details Description
Related parts for LTR10EZPF3300
MOSFET P-CH 100V 16.5A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 144TFBGA datasheet.pdf
IC SENSOR ACCELEROMETER 12QFN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 950MA 680 MOHM TH datasheet.pdf