Rohm Semiconductor LTR10EZPJ151
LTR10EZPJ151 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ151
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ151.pdf
Availability of LTR10EZPJ151
QUANTITY
LTR10EZPJ151 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ151
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ151
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ151
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ151 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ151 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ151
RES SMD 0.43 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
OSC XO 61.965MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Z-PACK M.CODING KEY datasheet.pdf
CIR BRKR 300MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR SM72445 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 100W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
STD TIM MK2 GEH 3P datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.35A 150 MOHM datasheet.pdf