Rohm Semiconductor LTR10EZPJ330
LTR10EZPJ330 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ330
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ330.pdf
Availability of LTR10EZPJ330
QUANTITY
LTR10EZPJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ330
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesLTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ330
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ330 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ330
VARISTOR 675V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
KEYPAD 5X4 SP/COMMON BUS datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC SMB datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIBRATOR 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 27POS datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf