Rohm Semiconductor LTR10EZPJ330
LTR10EZPJ330 picture photo
Mfg. Part Number
LTR10EZPJ330
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1/4W 0805 WIDE
Datasheet Download
LTR10EZPJ330.pdf
Availability of LTR10EZPJ330
QUANTITY
LTR10EZPJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR10EZPJ330
Internal Part NumberEIS-LTR10EZPJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.047" L x 0.079" W (1.20mm x 2.00mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR10EZPJ330
Related LinksLTR10E, LTR10EZPJ330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR10EZPJ330 Details Description
Related parts for LTR10EZPJ330
BATTERY PACK 8.4V 1200 MAH NICAD datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN CIC TOP 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 18POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf